Cyklinowanie parkietu, szlifowanie podłóg – technologia

Maszyny, które firma używa do cyklinowania deski podłogowej, parkietu to:

  • Lagler Hummel
  • Lagler Trio
  • Lagler Flip
  • Bona Flexisand 1.9
  • Festool Rotex
  • Odkurzacze Festool MIDI i CTL 26
  • Festool Kapex 120
  • Fein Multimaster

Firma Festool to firma, która produkuje i projektuje narzędzia, które ułatwiają prace podczas cyklinowania podłóg drewnianych. Zwiększają  jej wydajność i jakość. Festool bardzo zwraca uwagę na innowacyjność swoich narzędzi.

Jestesmy zadowoleni, ze narzędzia tej firmy, które używamy do układania parkietów czy desek podłogowych są dostosowane do potrzeb użytkownika np. Festool Kapex 120, przyspiesza prace związane z układaniem parkietu, desek podłogowych czy montażem listew.

Bona Flexisand 1.9

Wielofunkcyjna maszyna marki Bona o wielkiej mocy, do której można dopasować różne talerze by wykonywała wiele rozmaitych prac związanych z przygotowaniem podłogi drewnianej, takich jak cyklinowanie do surowego drewna, polerowanie podłogi drewnianej, olejowanie bądź przygotowanie podkładów poprzez ich szlifowanie i zdzierania starych powłok. Jej potężny silnik 1,9 kW i solidna budowa zapewniają stabilność nawet przy dużym obciążeniu.

 

Lagler Hummel

Szlifierka taśmowa HUMMEL to najbardziej znana szlifierka do podłóg drewnianych na świecie. Dopracowana, trwała technologia zapewniająca doskonałą jakość szlifowania i ogromna moc maszyny sprawiły, że od dziesięcioleci jest to niekwestionowany numer jeden wśród systemów wykańczania parkietów. Od pół wieku przekonuje rzemieślników w ponad 120 krajach.
Jest mocna, a jednocześnie łatwa w obsłudze i konserwacji. Demontaż maszyny lub wymiana pasów są bardzo proste. HUMMEL oferuje szeroką gamę zastosowań.

Lagler Trio

TRIO to wszechstronna i wydajna szlifierka podłogowa do wykańczania podłóg drewnianych. Od dokładnej obróbki podłoża, poprzez prace renowacyjne na gotowych podłogach parkietowych, po perfekcyjne szlifowanie precyzyjne i międzyoperacyjne, trzy tarczowe szlifierki obejmują szerokie spektrum.

Mocny silnik został optymalnie zaprojektowany zarówno do ciężkich, jak i / lub wrażliwych wymagań tych obszarów zastosowań. Zintegrowany, monitorowany czujnikami odkurzacz i przemyślany system filtrów gwarantują niemal bezpyłową pracę.

Utylizacja worka na kurz jest również bezpyłowa. Podstawowe wyposażenie fabryczne: uniwersalna tarcza szlifierska i dodatkowy ciężar 8 kg.

Lagler Flip

FLIP to maksymalna wydajność dla idealnego, wygodnego szlifowania krawędzi i narożników bez odsadzeń.

Sercem FLIP jest mocny silnik z ogromną mocą ssania i odpowiednimi rezerwami. Niespodziewanie poręczna waga FLIP wynika z odpornego na ścieranie tworzywa sztucznego wzmocnionego włóknem szklanym zastosowanego w obudowie silnika, uchwycie i mocowaniu.
Podobnie jak wszystkie maszyny Lagler został zaprojektowany w najdrobniejszych szczegółach z myślą o ergonomii, prostej obsłudze i konserwacji.

FLIP posiada znak jakości „test pyłu drzewnego”, dzięki czemu jest jedyną na świecie szlifierką do krawędzi i naroży, która pracuje prawie bezpyłowo. Dostępne są 2 długości mocowania i 1 mocowanie narożne.

 

Nasza Historia

Na poznańskim rynku istniejemy od 1995 r. i w związku z tym, że jesteśmy firmą pokoleniową, dysponujemy sporym doświadczeniem w branży parkieciarskiej.