Układanie deski podłogowej

Deski podłogowe układamy:

  • na legarach
  • na klej do betonu
  • jako podłogę pływającą

Stosując legary mamy możliwość manewru, jeżeli chodzi o poziom naszej podłogi względem innych powierzchni w domu np. płytek podłogowych. Deski przytwierdzamy do legarów za pomocą gwoździ, które nie są później widoczne z góry. Można również w pierwszej kolejności przytwierdzić do podłoża płytę OSB i na niej mocować podłogę.

Najczęściej układamy deski na klej do betonu. Podłoga położona w ten sposób ma taką zaletę, że jest bardziej stabilna i nie ma efektu głuchych odgłosów podczas chodzenia. Musimy pamiętać o tym, że przed położeniem desek na klej potrzebujemy odpowiednio przygotować wylewkę betonową. Zaniedbanie powstałe na tym etapie będzie skutkowało wadliwością podłogi, którą trudno będzie naprawić na dalszym etapie prac.

Deski jako podłoga pływająca są w użytkowaniu gorszym rozwiązaniem od tych przytwierdzanych na klej. Z tego powodu doradzamy klientom drugi z wyżej wymienionych sposobów.

 

Nasza Historia

Na poznańskim rynku istniejemy od 1995 r. i w związku z tym, że jesteśmy firmą pokoleniową, dysponujemy sporym doświadczeniem w branży parkieciarskiej.