Lakierowanie parkietu

Użycie lakieru do wykończenia podłogi drewnianej niesie z sobą wiele korzyści. Jedną z nich jest łatwa konserwacja podłogi. Drewno pokryte lakierem jest w dużym stopniu odporne na zabrudzenia i zarysowania. Nie jest trudno przy użyciu środków do konserwacji drewna przywrócić podłodze ładny wygląd.

Ponadto warstwa podkładowa, którą jako pierwszą kładziemy na drewno zapobiega fotostarzeniu się drewna. Inną zaletą lakierowanej podłogi jest kilka rodzajów wykończeń. Stosuje się lakiery matowe, półmatowe, z połyskiem oraz coraz bardziej doceniany ultramat.

Używamy lakierów poliuretanowych dwuskładnikowych. Jest to najlepsza rodzina lakierów jakie w obecnym czasie są dostępne na naszym rynku. Czysty poliuretan jest kompozycją trwałości i estetycznego wyglądu parkietu. Nie jest toksyczny i można stosować go do podłóg z rodzimego jak i egzotycznego drewna.

Nasza Historia

Na poznańskim rynku istniejemy od 1995 r. i w związku z tym, że jesteśmy firmą pokoleiową, dysponujemy sporym doświadczeniem w branży parkieciarskiej.